300 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde 50 TL Hediye Çeki ! KUPON NO: "NOBLE2023" | Şimdi Üye Ol!
×

Şekerlik 

Çay ve kahvelerin vazgeçilmez parçalarından biri olan şekerlikler, çeşitli modellere sahiptir. Şekerlik seçimi yapılırken, özellikle kaliteli olmasına dikkat edilip, daha sonra alınmalıdır. Çok fazla şekerlik modeli olduğu için, seçim yapılırken, biraz zorluk yaşanabilir. Şekerlik almadan önce biraz araştırma yapılıp alınabilir. Şekerlik üretimi ve satışı yapan pek çok marka bulunur. Noblelife sitesinden hem kaliteli hem de birçok tasarıma sahip şekerlik ürünlerini inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Şekerlik seçimi yapılırken, farklı tasarımlara sahip, uygun fiyatlı ve ekonomik ürünler tercih etmek, daha avantajlıdır.

Şekerlik Modelleri Nelerdir?

Şekerlik ürünlerine çay ve kahve yanında şeker servis etmek için ihtiyaç duyulur. Küp şeker ya da toz şeker daha uzun süre saklanabilir. Ayrıca kapaklı ürünler sayesinde daha hijyenik koşullarda tüketilebilir. Şekerlik sadece şeker koymak için değil, lokum, çikolata ya da farklı şekerlemeler koymak içinde kullanılabilir. Fonksiyonel ürünlerdir ve hemen hemen bütün evlerde bir şekerlik modeli bulunur.

Genelde cam ya da porselen gibi malzemelerden üretilen ürünler, daha kaliteli olan, seramik malzemeden de üretilebilir. Bunlar dışında mika, plastik ya da farklı malzemeler de kullanılır ama cam ve seramik ürünler kadar sağlıklı değildir. Şekerlik almak isteyen kişiler, ürünü ne amaçla kullanacaksa ona göre model tercihi yapılmalıdır. İkram yapmak için kullanılan modeller, genelde ayaklı modellerden tercih edilmez.

Şeker koymak için alınan ürünler genelde büyük ve ayaklıdır. Lokum ya da kahve yanın da çikolata ikram etmek için kullanılan şekerlikler, daha küçük ve dekoratif ürünlerdir. Kahve fincanları ya da kahve yanı bardakları ile uyumlu olacak ürünler seçilmesi uyum açısından önemlidir.

Şekerlik Nasıl Temizlenir?

Her şekerliğin üretim malzemesi farklıdır. Camdan plastiğe kadar birçok malzeme kullandığı için, temizlik yöntemleri de değişiklik gösterir. Cam bir şekerlik ile plastik bir şekerlik aynı yöntemle temizlenmez. Ya da gümüş gibi özel üretim olan şekerlikler, özel bir bakım ister. Ürün satın alınmadan önce, mutlaka kullanım koşulları ve temizleme tavsiyeleri dikkate alınmalıdır.

Bazı ürünler, el yapımı olduğu için, sadece el de yıkanması gerekir. Bulaşık makinası özelliğini bozabilir. Cam ve porselen ürünler, genelde bulaşık makinası için uygundur. Bir şekerliğin, ilk aldığınız günkü gibi yeni ve temiz kalması için, kullanımına özen gösterilmeli ve saklanma koşuluna dikkat edilmelidir. Gümüş kullanımı ve bakımı gümüşçüler tarafından yapılır. Eğer gümüş bir şekerliğe sahipseniz, kararma gibi bir sorun yaşandığı zaman, patlatmaya götürülmesi şarttır.

Şekerlik Modelleri Nasıl Seçilir?

Bazen küçük gibi görünen ama dekoratif olan ürünler, bir kahve ve çay sunumunun görüntüsü değiştirip, farklı bir hava katabilir. Şekerlikte bu ürünlerden biridir ve herkesin zevkine uyacak şekerlik modeli bulunur.

 Genelde çiftli olarak üretilen şekerlikler de kahve yanında hem lokum hem de çikolata ikramı yapılabilir. Ya da bir tarafına toz şeker diğer tarafına küp şeker koyulabilir. Bu görünüm olarak şık durur. Bazen yeni bir eve hediyelik ürünler almak isteyenler, dekoratif olduğu için şekerlik almak isterler. Özel el yapımı ya da gümüş ve bakır gibi özel şekerlikler, herkes tarafından beğenilir. Bazı çay takımlarının için de şekerlikte bulunur. Bu sadece, o çay takımına uygun olan bir üründür ve o setle kullanımı şık durur. Bu ürünler de çay setiyle birlikte alındığı için fiyatı uygundur. Hem ikramlık hem de dekor amaçlı kullanılmak istenen ürünler için, farklı modeller bakmak daha doğru olur. Modelleri incelemek için, siz de sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

BAYİ GİRİŞİ
Toptan Ürün Siparişi
256 bit SSL Sertifikalı
100% Güvenli Alışveriş
Online Katalog
E Kataloğumuzu İnceleyin.
Hızlı İletişim
Bizimle İletişime Geçin.
Yugom E-Ticaret Sistemleriyle Hazirlanmistir.