300 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde 50 TL Hediye Çeki ! KUPON NO: "NOBLE2023" | Şimdi Üye Ol!
×

Tencere Setleri 

Evde en çok kullanılan alanlardan biri şüphesiz mutfaktır. Mutfak eşyalarının hayatımızda büyük ve önemli bir yeri vardır. Temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme, mutfak ürünleri olmadan gerçekleşmez. Mutfaktaki temel ihtiyaçların başında pişirme grubu gelir. Pişirme ürünü denildiği zaman akla ilk gelen tencerelerdir. Tencere setleri, mutfakların olmazsa olmazları arasında yer alır. Tencere olmadan yemek yapmak mümkün olmaz. Herkesin evinde mutlaka bir tencere ya da tencere seti bulunur. Tencere setleri günlük kullanıma uygun ve pratik ürünlerdir. Pek çok çeşidi ve modeli bulunur. Herkesin zevkine uygun bir tencere seti vardır. Tencere alırken ilk olarak, ihtiyaç daha sonrada kullanımı pratik bir ürün olması göz önünde bulundurulmalıdır.

Tencere Modelleri Nelerdir?

Tencere modelleri tekli ya da set halinde satılır. Set halinde satılan ürünler, hem daha ekonomik hem de daha kullanışlıdır. Tek bir set ile bütün pişirme ihtiyacı karşılanabilir. Tencere setleri, büyük, orta ve küçük boy olarak satılır. Bazen set içinde tava da bulunur. Günlük kullanım için uygun ürünlerdir. Tencereler; çelik, seramik, granit, düdüklü tencere, kızartma tenceresi gibi değişik gruplara ayrılır. Bunların için de son zamanlarda oldukça popüler olan granit tencere setleri, yemeklerin yapışmasını ve yanmasını engeller. Ayrıca granit tencereler, uzun yıllar dayanıklıdır. Çizilmeye gibi sorunlar yaşanmaz. Yapılan yemekler lezzetli olur. Hiç bir zaman modası geçmeyen çelik tencere modelleri, hem dayanıklıdır hem de kolay kolay deforme olmaz. Herkesin bir çelik tenceresi olmuştur, denilebilir. Seramik tencereler, son çıkan tencerelerdir ve içinde yemek ya da tatlı çeşitleri yapılabilir. Tencereler, desenli ya da düz olabilir. Ya da kapakları özellikli olabilir. Satın alırken, zevke göre seçilebilecek birçok model bulunur.

Tencere Temizliği Nasıl Yapılır?

Her gün yemek yapmak için kullanılan tencereler, her yemekten sonra mutlaka özenle temizlenmelidir. Bu tencerenin uzun ömürlü olması için, özen gösterilmesi gereken bir konudur. Doğru temizlenen tencereler hem sağlığa zarar vermez, hem de yemekler daha lezzetli olur. Renkli ve çeşitli modeller de olan tencere setleri, parlaklığını ve özelliklerini zamanla yitirebilir. Özellikle çelik tencereler, zaman için de bakım yapılmazsa matlaşabilir. Bu da güzel bir görüntü oluşturmaz. Yemeklerden sonra temizlenmeyen, uzun süre bekletilen tencereler, yağların donması ve yiyecek kalıntıları kalması sebebiyle, daha zor temizlenir. Tencereleri tellemek ya da çizecek şekilde temizlemeye çalışmak, tencerenizi yıpratır. Bu yüzden hemen temizlenmesi daha avantajlıdır. İçinde herhangi bir bakteri üreme şansı kalmaz. Tencereler hangi modelde olursa olsun, yemekten sonra biraz ıslatılırsa, zorlanmadan temizlenebilir. Kullanılan temizlik süngerleri, yumuşak olmalıdır. Daha sonra ister el de ister bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Tencere Seti Fiyatları Nelerdir?

En basit yemeği yaparken bile ihtiyaç duyulan tencereler, farklı modeller ve boyutları ile çeşitli fiyatlara sahiptir. Bazı yemekler için, özel tava ya da tencere gerekebilir. Sulu yemekler için, geniş tencere, pilav ya da karnıyarık gibi yemekler için granit tava, çorba tenceresi ya da pişmesi uzun sürecek şeyleri kısa sürede pişirmeyi sağlayan, düdüklü tencere gibi pek çok tencere modeli bulunur ve hepsinin fiyatı birbirinden farklıdır. Set halinde alım yapmak, daha ekonomik bir fiyata gelir. Granit ve seramik tencere fiyatları, diğer modellere göre daha pahalıdır. Özellikleri bakımından, tencere setlerinden ayrılırlar. Döküm tavalar da özellikle et ya da balık pişirmek için kullanılır. Bunların da fiyatları yüksektir. Uygun bir set almak isteyenler, çelik tencere modellerine bakabilir. Noblelife sitemizden, birçok ürünü temin edilebilirsiniz.

BAYİ GİRİŞİ
Toptan Ürün Siparişi
256 bit SSL Sertifikalı
100% Güvenli Alışveriş
Online Katalog
E Kataloğumuzu İnceleyin.
Hızlı İletişim
Bizimle İletişime Geçin.
Yugom E-Ticaret Sistemleriyle Hazirlanmistir.