300 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde 50 TL Hediye Çeki ! KUPON NO: "NOBLE2023" | Şimdi Üye Ol!
×

Çay Bardak Seti 

Türk toplumu için çay en önemli içecektir, denilebilir. Çünkü hem kahvaltı hem akşam yemeklerinin üzerine, mutlaka çay içme geleneği vardır. Herkesin mutfağın da her gün mutlaka çay demlenir. Ayrıca misafir ağırlama kültürünün de bir parçası olan çay, gün de birkaç kez de içilebilir. Gidilen her yerde mutlaka çay teklifi yapılır. Kısacası çay önemlidir ve çayın sunumu da bilindiği gibi, çay bardağında yapılır. Çeşitli malzemelerden üretilen ve farklı modellere sahip, birçok çay bardağı seti satılır. Herkesin zevkine göre tercih edebileceği bir model ve desen mutlaka bulunur.

Çay Bardağı Seti Modelleri Nelerdir?

Çay aslında bir keyif içeceğidir. İnsanı rahatlatan ve zinde tutan çay, bazı kişiler tarafından vazgeçilmezdir. Çayın içildiği bardakta çok önemlidir. Çay bardağı genel de çay kaşığı ve çay tabağı ile birlikte kullanılır. En çok bilinen model, ince belli çay bardağıdır. Eski dönemlerden beri en çok ince belli ile çay içilmesi sevilir. Özellikle son yıllarda çeşitli, çay bardağı seti modelleri üretilmeye başlamıştır. Çay tiryakilerinin en çok tercih ettiği, ince belli çay bardaklarının tercih edilme sebebi, ağız kısmı ve orta kısmı dar olduğu için, çay çabuk soğumaz ve aslında çayın tadının çıkarıldığı bir bardaktır. Noblelife sitesinden çay bardağı modellerini inceleyebilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Toplumda bilinen bir diğer çay bardağı modeli de Ajda bardağıdır. Bu model ince belli çay bardaklarının, büyük olan versiyonudur. Her yerde misafirliğe gittiğiniz de ya da misafir çağırdığınız da çay bardağı setleri ile keyifle çay içebilir ve eğlenceli sohbetler edebilirsiniz. Çay bardağı setleri özelliklerine göre birbirinden ayrılır. Saplı olan sapsız olan, cam, desenli, yaldızlı, gibi birçok model içinden uygun olanları seçebilir ve güzel bir çay sunumu yapabilirsiniz. Son yıllarda porselen ve seramik çay bardağı setleri de yoğun talep gören modeller arasına girmiştir. Çay bardağı sapları metal ya da camdan olabilir. Hem şıklık isteyenler hem de güzel bir sunum yapmak isteyenler, çiçek desenli ya da renkli desenli modelleri tercih edebilir.

Çay Bardağı Tutma Şekli Nasıl Olmalıdır?

Çay bardağı tutuşu aslında çok önemsenmese de önemli bir detaydır. Her çay bardağının tutuş şekli, birbirinden farklıdır. Çay tiryakileri, çay bardağını, hemen dudak altından tutarlar ve çayın böyle daha keyifli içildiğini söylerler. Genel de şap kısmı ve bel kısmından tutularak içmek daha doğrudur. Bel kısmından tutulan çaylar, daha uzun süre sıcak kalır. Her mevsim vazgeçilmez olan çayın, çay bardağının tutuluş şekli, kişinin psikolojik ruh halini de ortaya serdiği, konuşulan ayrı konulardan biridir. Çay bardağı seti alırken, kullanım kolaylığı ya da tutma kolaylığı göz önünde bulundurularak alınmalıdır. Hediyelik ürünler arayanlar, çay bardağı setlerini tercih edebilir.

Çay Bardağı Nasıl Parlatılır?

Çay çok tüketildiği zaman, bardaklarda sararma ya da parlaklığın azalması gibi sorunlar görülebilir. Bu durumun sebebi hem bardakların çok kullanılması hem de çayın etkileridir. Bardakların sararmaması ve matlaşmasını önlemek için, çay içildikten sonra, çay bardaklarının dibinde kalan çay dökülmeli ve üzüm süre mutfak lavabosunda bekletilmemelidir. Bu sararmayı engeller. Çay bardaklarının parlak olması da hem temiz durur hem de şıklık katar. Bardakların parlaması için, sirke ya da karbonatlı bir su karışımının içinde bekletmek gerekir. Akşamdan koyulup, ertesi sabaha kadar bekletilebilir. Bulaşık makinasında yıkanan çay bardaklarının her zaman parlak kalması için, düzenli olarak bulaşık makinası parlatıcısı kullanılması gerekir.

BAYİ GİRİŞİ
Toptan Ürün Siparişi
256 bit SSL Sertifikalı
100% Güvenli Alışveriş
Online Katalog
E Kataloğumuzu İnceleyin.
Hızlı İletişim
Bizimle İletişime Geçin.
Yugom E-Ticaret Sistemleriyle Hazirlanmistir.