300 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde 50 TL Hediye Çeki ! KUPON NO: "NOBLE2023" | Şimdi Üye Ol!
×

Baharatlık

Baharatlar, dört mevsimde çiçek, yaprak ve kabukları kurutularak elde edilen tat ve şifa kaynağı olma özelliğine sahiptirler. Bir ağacın kabuğundan olabildiği gibi bazen de çiçeklerin çok fazla emekle toplanıp kurutulup ve kullanılır duruma getirilmesiyle de elde edilebilmektedir. Bu konuda yapılan birçok araştırma, baharatların mutluluk hormonu salgıladığını ortaya koymuş lezzetli tatlar alabilen kişilerin hayata daha pozitif baktıkları görülmüştür. Olumlu bir şekilde hayatına devam eden kişiler daha huzurlu bir toplumun kaynağını oluştururlar.

Baharatların tarihi geçmişine bakılacak olursa meşhur baharat yolu ile kadim uygarlıklar ticaret yapmış ve elde ettikleri gelirler ile hayatlarını sürdürmüşlerdir. Baharatların kısa geçmişine göz attıktan sonra mutfakların vazgeçilmez öğelerinden biri olan baharatlık çeşitleri kişisel seçimlere göre değişik renk seçenekleri de sunmaktadır. Tarihi bir değer olarak görülen baharat kültürü lezzetli yemek yapmak isteyenlere alternatifler sunmaya devam edecektir. Baharatlık setleri de bu şekilde devreye girmiş olacaktır. Özellikle baharatların sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesi önem kazanacaktır.

Baharatlık Modelleri

Hediyelik ürünler kategorisinde de yer alabilen baharatlık çeşitleri farklı renk ve desenleriyle şıklığı yansıtmaktadır. Mutfakların vazgeçilmezlerinden olan baharatlıklar mutfakta vakit geçirmeyi seven birçok kişinin elinin altında bulunur. Yemek yaparken yemeğin tuzu, biberi ve diğer baharatlarla desteklenmesi ile mümkündür. Gününü yorgunluğu ve stresi mutfakta geçirilecek zamanların keyifli olmasıyla yakından ilişkili olmuştur.

Baharatlık modelleri şekline ve kullanım haznesine göre değişiklik gösterebilir. Geniş içerikli hazırlanan baharatlıklar uzun zaman içindeki baharatları koruyabilme kapasitesi ile üretilmektedir. Üretimi yapılırken dikkate alınan bu hususlar baharatlıkların kalitesini gösterecektir. Hediyelik olarak da yeni evlere alınabilir ve hediye alınacak kişinin zevkine göre tercihler yapılır. Baharatlık seti, kullanılan baharatların çeşitliliğine göre dönüşümlü olarak da kullanılabilir.

Baharatlık Çeşitlerinin Özellikleri Nelerdir?

Üretilen baharatlık cam, porselen ve bambu gibi ham maddelerin kullanımı ile gerçekleştirilebilir. Büyük, küçük ve orta boy şeklinde olabileceği gibi farklı ebatları kullanılacak mutfaklara göre de olmaktadır. Mutfakların özellikleri, içinde kullanılan ürünlerin özelliklerini de etkiler. Baharatlık seti kullananlar lezzetli yemekler için kullanımının şart olduğunu bildikleri bu baharatları nemlenmeden uygun bir şekilde koruma altına almak için kullanırlar. Bambu baharatlık çeşitleri günümüzde en çok tercih edilen modeller arasına girmiştir. Porselen ve cam ham maddesinin yanı sıra bambu tercih edenler memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.

Özellikle kullanırken rahatlık ve kolaylık alım açısında değerlendirilmiştir. Baharatlık setleri dörtlü olabildiği gibi tercihe göre setin sayısı arttırılabilmektedir. Talep edilen ürünler arasında en çok dörtlü baharatlık seti kullanıldığı görülmüştür. Modellerin rengi ve şekli dekoratif olduğundan mutfaklarda hâkim olan rengin özelliğine seçim yapma imkânı sunmuştur.

Baharatlık Modellerinin Kullanım Kolaylığı Nasıldır?

Mutfaklarda özellikle çatal, kaşık, bıçak gibi temel eşyaların yanı sıra kavanoz ve baharatlık setleri özellikle yemek yapılırken ocağa yakın bir yerde bulundurulmasına dikkat edilmiştir. Baharatlık seti konulduğu yerin muhafaza edilmesi için ayırt edici olduğunu göstermiştir. Sitemizde baharatlık setlerini farklı renk ve şekilleriyle bulmanız mümkündür. Şekil, desen, renk ve boyutları baharatlık için kullanım kolaylığının yanında görülmek istenen nitelikleridir.  Baharatlık modelleri üretilen firmanın seçtiği renkleri taşımasının yanında istenilen özellik ve kalitede de tasarlanmaktadır. Özellikle yeni ev dizayn eden veya çeyizlerde en çok görülmek istenen mutfak ürünleri arasında yer almıştır. Kültürel değerlerle de bağlantılı olarak lezzetli yemeklerin yapıldığı mutfaklarda kullanılan ürünler önem kazanmıştır.

Geçmişten bu yana sağlıklı beslenmek ve yemeklerin içinde bulunan baharatların şifa kaynağı olması baharat kullanımını artırmaya devam ediyor. Bu sebeple tercih alanı en yüksek olan mutfak ürünlerinden baharatlık setleri imkân ve şartların iyileştirilmesi kapsamında değerlendirilir. Noblelife ürünleri bu konuda gerekli koşulları sağlayıp hizmet sunmaktadır ve ürünlerimizi sitemizden güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz.

BAYİ GİRİŞİ
Toptan Ürün Siparişi
256 bit SSL Sertifikalı
100% Güvenli Alışveriş
Online Katalog
E Kataloğumuzu İnceleyin.
Hızlı İletişim
Bizimle İletişime Geçin.
Yugom E-Ticaret Sistemleriyle Hazirlanmistir.